Helkurtoodete näitus-väljapanek ja auhinnaloos

Transpordiameti Ennetustöö osakond on toonud meie raamatukokku näituse helkuritest ja muudest end paremini nähtavaks tegevatest vahenditest.

Näituse eesmärgiks on inspireerida kõiki läbi uudsete lahenduste tutvustamise end pimedal ajal nähtavaks tegema, et sobiva vahendi leiaksid kõik sihtgrupid. 
Eri suuruse ja kujuga jalakäijahelkuri ning ohutusvesti kõrval on viimastel aastatel enda nähtavaks tegemise vahendite hulka lisandunud innovatiivseid lahendusi. Helkurniidiga kudumid, helkurtraksid, rõivale triigitavad helkivad kujundid, helkurkleebised ja -prossid, käsitööhelkurid, helkur-spray, laetavad helkurid, LED-tuledega tooted- aitavad iseseisvalt või koos klassikalise helkuriga jalakäijat ja jalgratturit oluliselt nähtavamaks muuta.

Näitus külastajatel- nii lastel kui täiskasvanutel, on võimalik lahendada liiklusviktoriin ning õigesti vastanud saavad kingiks wrap-helkuri. Soovi korral on õigesti vastanutel võimalik osaleda kuu lõpus toimuval auhindade loosimisel. Selleks tuleb vastustelehele kirjutada ka oma nimi ja telefoninumber. Loosi lähevad auhinnakotid erinevate ennast nähtavaks tegevate asjadega.
Näitus on avasaalis klaasvitriinides. Viktoriinilehed ja loosikast asuvad lasteteeninduse leti juures.

Raamatukogu avasaalis kasvavad helkuripuud, neil rippuvad helkurid on lugejatele vabalt noppimiseks.

Rohkem infot liiklusohutuse ja helkurite kohta leiate lehelt https://www.liikluskasvatus.ee

Silmapaistvat liiklemist!