Näitused

Raamatunäitus
“Kui sõna on Su saatus – Rein Veidemann 75”

Rein Veidemann on eesti kirjandusteadlane, kultuuriajakirjanik, kirjanik ja õppejõud.
Sel aastal oma 75. sünnipäeva tähistav juubilar usub, et tema peateos on veel kirjutamata.

Soovime meiegi palju õnne ja säravaid tähti!

Ken Haaveli fotonäitus SURREAL WORLD

Raamatukogu Oranžil seinal on 9.-30. oktoobrini avatud Ken Haaveli fotonäitus.

Näitusel on võimalik tutvuda fotomanipulatsioonitehnikas loodud tööga. Fotomanipulatsioon kujutab endast erinevate fotode kokku segamist, luues nii sürreaalseid visuaale.

Värvid ja toonid, varjud ja varjutused, reaalne ja ebareaalne- kõik see on teema, millesse saab aeg-ajalt ära kaduda.

Huvilistel on võimalik Ken Haaveli kõigi töödega tutvuda Instagramis @kenhaavel

200 aastat esimese eestikeelse ajalehe ilmumisest

Lugemissaali kõrval asuvates vitriinides on väljapanek, et tähistada 200 aasta möödumist esimese eestikeelse ajalehe ilmumisest. Ajaleheks oli “Marahwa Näddala-Leht”.
Leht ilmus aastatel 1821-1823 ning 1825.

Tulge värskendage oma mälu, sest kes minevikku ei mäleta, see…
tuletagu meelde!

Uno Roosvalt
Kalligraafia ja illustratsioonid

Raamatukogu klaasvitriinides on 4.-30. oktoobrini avatud Uno Roosvalti kalligraafia ja illustratsioonide näitus.

Kunstnik Uno Roosvalti iseloomustavad väga varakult leitud eetilised kriteeriumid kunstis ja sihikindlus neid oma loomingus järgida. Temas on juurdunud ka kristlik maailmavaade, mis juba lapsepõlvest keskendub armastusele lähedaste inimeste ja teiste kaasolendite vastu.
Käesolev näitus kajastab kunstniku hinge ja loomingu seda poolt, tema läbi elu kestnud suhet Jumalaga ja soovi kajastada religioosseid teemasid. Näitusel on eksponeeritud tema illustreeritud religioosse sisuga raamatud.

Uno Roosvalti kui graafiku loomingust on vaatamiseks mapp “Merelähedus” üheksa graafilise lehega.

Näitus on Enn Jaanisoo tähelepanuavaldus Uno Roosvaltile tema 80. juubeliks.

Head vaatamist ja mõtisklemist!

Raamatukogu lastetoa ja lasteala näitused ja väljapanekud oktoobris

Lastetoas ja akendel on näitus “Palju õnne sünnipäevaks!”. Keila lasteaedade rühmade ühistöödel tervitavad sünnipäevalast rühmade nimelised tegelased.

“70 aastat raamatukogu Keila lastele” on lühiülevaade raamatukogu lasteteenindusest läbi aegade. Viruaalselt on näitus nähtav SIIN.

Lastealal on näitus “Siis kui minu vanaema oli väike plika…”. Väljapanekus on 70 aastat tagasi ilmavalgust näinud raamatud ning raamatud, mida tolle aja lapsed raamatukogust laenutada said.

Oktoobrikuu raamatunäitused

Raamatunäitus “Põlisrahvad ja loodus”

Fenno-Ugria igasügisene festival Hõimupäevad 2021 kannab sel aastal pealkirja “Põlisrahvad ja loodus”.
Alates 2018. aastast kuuluvad Hõimupäevad rahvusvahelise folklooriühenduse CIOFF festivalide hulka.

Lugemissoovitus

Rahvusvaheline muusikapäev on 1. oktoobril. Rõõmustage end selle päeva puhul oma lemmikmuusikaga! Kuid kui käsi haarab raamatu järele, leiate Lugemissoovituse väljapanekust laia valiku muusikute ja heliloojate elulooraamatuid. Tulge tutvuma!

Liivi Leppik, 3D tekstiilikunst

Raamatukogu galeriis on avatud disainer Liivi Leppiku autoritehnikas tekstiilide näitus.

Kaunid ja kordumatud looduse kivivormid on jäädvustatud kangasse, andes edasi sügavat rahu ja tuues meelekindluse igasse päeva. Päikese sära lainetest lihvitud kividel- see on harmoonia.

Tekstiilikunstnik Liivi Leppik on aastaid tegutsenud vabakutselise disainerina. Kasutades pikaaegseid töökogemusi ja leiutades uusi tehnikaid sünnivad põnevad kangad. Kunstnikule meeldivad eriti loodusest inspireeritud 3D-tekstiilid. Kolmemõõtmelised kivikangad valmivad töömahuka käsitööna, kus kuumtöötlusega antakse kangale “kivide” kordumatu ja põnev vorm.

2006. aasta varakevadel loodud “kivikangas” valiti osalema konkursil “Eesti Disaini Auhind Bruno 2008”.
Autoritehnikas kivikangas on patenteeritud disainilahendusena Eesti Patendiametis 2008. aastal ja kanga kordumatus registreeritud ülemaailmses Tekstiilide Entsüklopeedias 2010. aastal.
Paljudes värvides ainulaadsed 3D-tekstiilpildid on leidnud tee Soome, Rootsi, Norra, Taani, Šveitsi, Itaaliasse, USA-sse, Kanadasse, Singapuri ja Uus-Meremaale.

Näitus jääb avatuks 28. oktoobrini.

Keila muusikud

Ootame teid külastama ülevaatenäitust Keilas tärganud muusikutest, bändidest ja kultuurielu kujundajatest viimase 50 aasta jooksul. Näituse esimese osaga saab tutvuda Keila Kultuurikeskuses ning teise osaga Harju Maakonnaraamatukogus. Näitus jääb avatuks 17. oktoobrini.

Viimase poole sajandi jooksul on Keila Kultuurikeskust pidanud enda koduks mitmed ansamblid. Esimene osa näitusest annab noorematele põlvkondadele edasi killukesi nende hiilgeaegadest.

Näituse teine osa tutvustab ja kaardistab läbilõike Keilas sirgunud, õppinud, elanud muusikutest. Lisaks on oma koht ka neil, kes on Keila kultuuri- ja muusikaelule tugeva värvingu andnud, olgu selleks laste- ja noorte tantsuansambel Spekter või Keila Muusikakool ja Keila Kooli muusikakallakuga klaasid, kust on aastate jooksul lendu läinud sadu noori.

Kõik teksti- ja fotomaterjalid on valdavalt pärit osalejate erakogudest.

Meeleolukat uudistamist ja mõtisklemist!

Näituse algataja: Margus Minn
Näituse toimetus ja kujundus: Maria Ursula Kurm, Kleer Keret Tali
Näituse korraldaja: Keila Linnavalitsus

Raamatukogu lastetoa ja lasteala näitused ja väljapanekud

Tarkusekuul on lastealal võimalik vaadata kahte raamatunäitust- Jaan Rannap 90 ja Aabitsad.

Kel koolitee alles alguses, saavad näha, milliste toredate aabitsate abil lapsed minevikus lugema õppisid ning milline on tänapäevane aabits. Kel koolitee juba seljataha jäänud, saavad meenutada vanu aegu ja tutvuda uute aabitsatega.

20. septembril asendub aabitsate väljapanek Ilon Wiklandi elust ja loomingust rääkiva tegelusnäitusega “Pikk-pikk teekond”.

Lisaks saab tutvuda Suvelugemises osalenud laste raamatusoovitustega ja vaadata joonistuste näitust. Noorte septembrikuu tegemistega saab end kursis hoida külastades raamatukogu Lastelehte.

Klaasvitriinides Kuressaare Kunstikooli õpilaste nahkehistööde näitus

Kuressaare Kunstikool on ainulaadne huvikool Eestis, kus juba 26 aastat toimuvad ametlikult ka nahatöö tunnid. Nahakunstnik Piret Männa käe all on aastaid õpitud ja õpetatud erinevaid köitetehnikaid ja nahkgalanteriitoodete kavandamist ja valmistamist, lapsed on rakendanud oma fantaasiat  nahkpannoodel ja nahkobjektidel. Väga oluline on taaskasutus- nii naha kui muude materjalide puhul. Tihti soovivad noored teha endale nahast aksessuaare ja osaleda moedemonstratsioonidel nahkkostüümide või -lisanditega.
Saaremaa laste nahkehistööd on eksponeeritud Eestis, Soomes, Itaalias ja Lätis.   Käesolev väljapanek on väike valik viimaste aastate nahatöödest. Autorite vanus on vahemikus 9-19 aastat.

Laske oma silmadel lugemisest puhata ja nautige kaunist kunsti!
Olete oodatud!

Tiina Azojani portreenäitus Minu panus tervisesse

Raamatukogu galeriis on 3.-26. augustini avatud Tiina Azojani portreenäitus.

Autori eesmärk oli teha portreede näitus kogukonna inimestest- tuua välja nende hobid, näidata elukutseid, mille esindajad panustavad oma tegevusega tervisesse. Valitud töödel on nii noori kui vanu, esindatud on erinevad elukutsed, hobid ja tegevused.

Võibolla leiate näitust külastades endalegi uue hobi?

Häid näituseelamusi ja olge terved!

Raamatukogu klaaskapis on huvilistele vaatamiseks nahkgalanteriitooted. 

Tulge vaatama!

Milvi Torimi akvarellide ja serigraafia näitus.

Raamatukogu galeriis on 5.-28. juulini avatud Milvi Torimi akvarellide ja serigraafia näitus.

Tulge nautima!

Plakati autor: Maarja Vannas