Näitused

Keila muusikud

Ootame teid külastama ülevaatenäitust Keilas tärganud muusikutest, bändidest ja kultuurielu kujundajatest viimase 50 aasta jooksul. Näituse esimese osaga saab tutvuda Keila Kultuurikeskuses ning teise osaga Harju Maakonnaraamatukogus. Näitus jääb avatuks 17. oktoobrini.

Viimase poole sajandi jooksul on Keila Kultuurikeskust pidanud enda koduks mitmed ansamblid. Esimene osa näitusest annab noorematele põlvkondadele edasi killukesi nende hiilgeaegadest.

Näituse teine osa tutvustab ja kaardistab läbilõike Keilas sirgunud, õppinud, elanud muusikutest. Lisaks on oma koht ka neil, kes on Keila kultuuri- ja muusikaelule tugeva värvingu andnud, olgu selleks laste- ja noorte tantsuansambel Spekter või Keila Muusikakool ja Keila Kooli muusikakallakuga klaasid, kust on aastate jooksul lendu läinud sadu noori.

Kõik teksti- ja fotomaterjalid on valdavalt pärit osalejate erakogudest.

Meeleolukat uudistamist ja mõtisklemist!

Näituse algataja: Margus Minn
Näituse toimetus ja kujundus: Maria Ursula Kurm, Kleer Keret Tali
Näituse korraldaja: Keila Linnavalitsus

Raamatukogu lastetoa ja lasteala näitused ja väljapanekud

Tarkusekuul on lastealal võimalik vaadata kahte raamatunäitust- Jaan Rannap 90 ja Aabitsad.

Kel koolitee alles alguses, saavad näha, milliste toredate aabitsate abil lapsed minevikus lugema õppisid ning milline on tänapäevane aabits. Kel koolitee juba seljataha jäänud, saavad meenutada vanu aegu ja tutvuda uute aabitsatega.

Lisaks saab tutvuda Suvelugemises osalenud laste raamatusoovitustega ja vaadata joonistuste näitust. Noorte septembrikuu tegemistega saab end kursis hoida külastades raamatukogu Lastelehte.

Klaasvitriinides Kuressaare Kunstikooli õpilaste nahkehistööde näitus

Kuressaare Kunstikool on ainulaadne huvikool Eestis, kus juba 26 aastat toimuvad ametlikult ka nahatöö tunnid. Nahakunstnik Piret Männa käe all on aastaid õpitud ja õpetatud erinevaid köitetehnikaid ja nahkgalanteriitoodete kavandamist ja valmistamist, lapsed on rakendanud oma fantaasiat  nahkpannoodel ja nahkobjektidel. Väga oluline on taaskasutus- nii naha kui muude materjalide puhul. Tihti soovivad noored teha endale nahast aksessuaare ja osaleda moedemonstratsioonidel nahkkostüümide või -lisanditega.
Saaremaa laste nahkehistööd on eksponeeritud Eestis, Soomes, Itaalias ja Lätis.   Käesolev väljapanek on väike valik viimaste aastate nahatöödest. Autorite vanus on vahemikus 9-19 aastat.

Laske oma silmadel lugemisest puhata ja nautige kaunist kunsti!
Olete oodatud!

Tiina Azojani portreenäitus Minu panus tervisesse

Raamatukogu galeriis on 3.-26. augustini avatud Tiina Azojani portreenäitus.

Autori eesmärk oli teha portreede näitus kogukonna inimestest- tuua välja nende hobid, näidata elukutseid, mille esindajad panustavad oma tegevusega tervisesse. Valitud töödel on nii noori kui vanu, esindatud on erinevad elukutsed, hobid ja tegevused.

Võibolla leiate näitust külastades endalegi uue hobi?

Häid näituseelamusi ja olge terved!

Raamatukogu klaaskapis on huvilistele vaatamiseks nahkgalanteriitooted. 

Tulge vaatama!

Milvi Torimi akvarellide ja serigraafia näitus.

Raamatukogu galeriis on 5.-28. juulini avatud Milvi Torimi akvarellide ja serigraafia näitus.

Tulge nautima!

Plakati autor: Maarja Vannas