Raamatukogu teenused

Raamatukogus on tasuta Wi-Fi leviala.
Külastajatele on kasutamiseks kolm arvutit, mis on varustatud ID-kaardi lugejaga.
Avaliku internetipunkti (AIP) arvuteid võivad 30 minutit tasuta kasutada kõik raamatukogu külastajad.
Arvuti on mõeldud eelkõige avaliku teabe otsinguks internetist, õppetööks, referaatide koostamiseks, e-posti vaatamiseks ning pangatoiminguteks. Avaliku teabe otsing on tasuta.
Dokumentide printimine on tasuline.
Tasuliste teenuste hinnakiri on alajaotuses DOKUMENDID.
Rühmatööruumi broneerimine
 

Harju Maakonnaraamatukogus on võimalik broneerida ruumi kohtumisteks, koosolekuteks või rühmatöödeks.

Ruum mahutab 8-10 inimest. Olemas on lauad ja toolid ning tahvli ja tahvlimarkerite kasutamise võimalus. Ruumi kasutamine on tasuta. 

Raamatukogus on tasuta wifi leviala.

Broneerida saab SIIN
 
Küsimuste ning probleemide korral helistada telefonil 675 5730 või 675 5737.

Harju Maakonnaraamatukogus on 2020.aasta jaanuarist võimalik kasutada Print In City teenuseid.

Print In City on avalik prinditeenus, mis võimaldab kasutajatel panna töö printima oma isiklikust arvutist või nutiseadmest ja saada see kätte ühest 100-st erinevast avalikust prindipunktist üle Eesti.

Teenuse kasutamiseks tuleb luua veebilehel www.printincity.ee endale kasutajakonto ning osta erinevaid elektroonilisi maksekanaleid kasutades prindipilet. Raamatukogu töötajad aitavad vajadusel konto loomisel. Kõik veebilehel registreerunud kasutajad saavad nüüd oma PDF-formaadis dokumente saata prindipilve ootejärjekorda, kasutades meiliaadressi print@printincity.ee

Prindifaile saab järjekorda ootele saata ka www.printincity.ee veebilehelt. Prindiseadme avamiseks saab kasutada PIN-koodi, Eesti ID-kaarti või ühistranspordikaarti.

Kõik kasutajate poolt prindipilve saadetud tööd ootavad neid 48 tundi.

Avades printeri ID-kaardi või muu süsteemis registreeritud kaardiga, saab kasutaja seadme ekraanilt vajadusel muuta väljatrükkide arvu, must-valget- või värvitrükki, ühe- või kahepoolset trükki jne.

Raamatukogu avalik masin võimaldab printida, skaneerida või teha koopiaid A4 ja A3 formaadis ning nii must-valgelt kui ka värviliselt.

Raamatukapp on hea lahendus neile lugejatele, kellel raamatukogu lahtiolekuaegadel pole võimalik meid külastada või kes soovivad kasutada raamatute kontaktivaba laenutust. 
Raamatukapi kasutamiseks on lugejal kolm võimalust:

 1. Helistada telefonil 675 5730 ja edastada oma soov
 2. Kirjutada e-kiri laenutus@hcl.ee
 3. Broneerida raamatud ja raamatukapp raamatukoguportaali URRAM iseteenindusest aadressil lugeja.ee.
  * lugeja logib raamatukoguportaali iseteenindusse aadressil lugeja.ee
  * otsib teavikukataloogist soovitud raamatud ning reserveerib need
  * lugeja valib kas tavalise reserveeringu või tellib raamatu kappi. Selleks tuleb avada raamatukogu alt eksemplarid- klõpsates + märgile, ning siis vajutada Kappi.
  Tellimuse täitmisel saabub lugejale SMS raamatukapi koodiga
  * lugeja sisestab koodi raamatukogu välisukse juures olevasse raamatukappi ja saab kätte tellitud raamatud
  * lugeja sulgeb raamatukapi ukse
  Tellimused, mis on edastatud tööpäevadel (esmaspäev-reede) hiljem kui 17.30, jõuavad kappi järgmisel raamatukogu lahtiolekupäeval.
 • Meie raamatukokku pääseb ratastooliga. Riiulite vahed on ratastooliga liikumiseks  piisavalt avarad. 
 • Nägemispuude või mõne muu trükitud teksti lugemist takistava puude, häire või haigusega inimesed saavad registreerida end Eesti Pimedate Raamatukogu lugejaks ning laenutada punktkirjas ja puuteraamatuid. Samuti on Pimedate raamatukogul olemas veebiraamatukogu, kust saab alla laadida ja voogedastusena kasutada nii helisalvestisi kui elektroonilisi teavikuid, ajalehti ja ajakirju. Lugejad, kellel erivajadusi pole, saavad raamatukogust laenata nägemispuudega inimeste tegevust, rehabiliteerimist ja õpetamist käsitlevaid trükiseid. Eesti Pimedate Raamatukogu  https://epr.ee/et/pealeht/  
  Eesti Pimedate Veebiraamatukogu https://www.veebiraamatukogu.ee/ 
 • Inimestele, kes tervisliku seisundi tõttu ei ole võimelised raamatukogu külastama, korraldab raamatukogu nende soovil tasuta koduteeninduse. Selleks võtke ühendust raamatukogu lugejateenindusega laenutus@hcl.ee või telefonil 675 5730.